JAK CIESZY ZWYCIĘSTWO!

28 kwietnia o godzinie 900 na Rynku Starego Miasta rozpoczęto rywalizację w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy przedmedycznej organizowane przez Koło Miejskie Polskiego Czerwonego Krzyża  .

Do zawodów w swojej formule niezmiennej od wielu lat startowały 5-cio osobowe drużyny gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych (8 zgłoszeń).      

                Zawody polegały na ustawieniu 4 stacji, na których były symulowane zdarzenia z udziałem poszkodowanych osób. Drużyna miała za zadanie wykonanie wszystkich czynności  według schematu postępowania w miejscu zdarzenia. Nasza reprezentacja w składzie: Paweł Jakubiec- kapitan zespołu, Mateusz Riccardo, Mateusz Maniora, Paulina Ochęduszko, Karolina Kasprzyk, Gracjan Grochowicz  otrzymała największą ilość punktów , a tym samym zajęła pierwsze miejsce  deklasując rywali.

Serdecznie gratulujemy młodym adeptom Ratownictwa przedmedycznego wiedzy, umiejętności, a szczególnie opanowania stresu podczas akcji ratowniczych. Na zakończenie sędzia główny podkreślił wysoki poziom zawodów oraz dobre przygotowanie zawodników do konkursu.

 

Opracowanie- Halina Stachowicz