Konkurs Mistrz DSD

zszoi w przemyślu - sp16

W dniu 6 maja odbyła się już V edycja konkursu „Mistrz DSD” dla uczniów klas I i II realizujących program DSD. Organizatorkami  konkursu są nauczycielki j. niemieckiego w II LO w Przemyślu- Agnieszka Siuta i Monika Gonet. W rywalizacji o tytuł mistrza wzięli udział 20 reprezentantów przemyskich gimnazjów: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 4 i Gimnazjum Nr 5.

Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie rozwiązać zadania sprawdzające poziom jego umiejętności językowych.  Jak wiadomo są to cele do osiągnięcia dla każdego ucznia, a ich zdobycie daje pełną zdolność posługiwania się językiem. Zatem dumne ze swojego wyniku z pewnością mogą być uczennice klasy 2gc, które zdobyły II i III miejsce:

Joanna Świszcz - Gimnazjum nr 4 – miejsce II

Melania Husar - Gimnazjum nr 4 – miejsce III

Natomiast miejsce I zdobył uczeń klasy I – Damian Magirowski z Gimnazjum Nr 5.

Gimnazjum nr 4 reprezentowali:

- klasa 1gc – Maja Szymańska, Lila Jędrychowska, Jakub Tomaszewski

- klasa 2gc- Aleksandra Goławska, Joanna Świszcz, Melania Husar

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów oraz zachęcamy do rozwijania swoich zainteresowań językiem obcym.