Konkurs recytatorski dla klas I-III ,,Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa”

12 maja 2017 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego ,,Najpiękniejsze wiersze mojego dzieciństwa”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Przemyślu.

W szkolnych eliminacjach brało udział 10 uczniów:

- z klasy II a – Wiktoria Kud i Wiktoria Wojnicka-Wlazło,

- z klasy II b – Hanna Amarowicz i Patrycja Początek,

- z klasy II c – Karolina Ligęza i Milena Sobol,

- z klasy III c – Aleksandra Kruła, Julia Muzyczka, Laura Pałys i Nataniel Szwedka.

I miejsce zdobyła Julia Muzyczka, II miejsce – Karolina Ligęza, III miejsce – Hanna Amarowicz.

Dziewczyny reprezentowały naszą szkołę w finale, w SP 5.

Julia recytowała wiersz pt. ,,Ballada o kogucie” Wandy Chotomskiej, Karolina – wiersz pt. ,,Żuk” Jana Brzechwy, zaś Hania – wiersz ,,Chory kotek” Stanisława Jachowicza.

W finale konkursu, który odbył się 18 maja, brało udział 15 wykonawców z pięciu szkół przemyskich. Osiemnastka okazała się dla nas szczęśliwą liczbą.

I miejsce zdobyła Karolina Ligęza, a III miejsce – Julia Muzyczka.

Gratulujemy.

Tekst redagowała: Aneta Hadam