"Naj­trud­niej jest po­konać swo­je słabości, najłat­wiej jest się im poddać... "

zszoi w przemyślu - sp16

W słoneczne, piątkowe przedpołudnie 2 czerwca br., przemyski stadion lekkoatletyczny „ Juvenia” gościł uczestników II już Igrzysk Dzieci i Młodzieży (Nie) Pełnosprawnej „ jerzyk 2017”, ich rodziców i opiekunów. Impreza te ponownie odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Starosty Przemyskiego.

Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „ jerzyk”, pan Artur Cieliński, będący obok naszej szkoły współorganizatorem tej imprezy oraz pan Robert Choma, prezydent miasta. Po przywitaniu gości, m.in. wiceprezydenta Przemyśla, pana Grzegorza Haydera, przedstawiciela Starosty Przemyskiego, pana Łukasz Pałki oraz przedstawiciela Rady Rodziców, pani Moniki Kędzior, nastąpił przemarsz reprezentacji szkół, biorących udział w Igrzyskach: ZSzOI w Przemyślu, Ośrodka Rehabilitacyjno –Edukacyjno – Wychowawczego w Przemyślu, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Przemyślu oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Następnie na bieżnię wbiegła trzyosobowa reprezentacja Polski koszykarzy  Niedźwiadki Hensfort Przemyśl U -16, która dokonała symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego.

W zmaganiach sportowych udział wzięło 84 uczestników. Konkurowali oni ze sobą w pięknym sportowym stylu w 5 kategoriach dysfunkcyjnych i 3 dyscyplinach lekkoatletycznych, tj. skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na dystansie 40 i 60 m oraz w konkursie wiedzowym pt. „ Współcześni bohaterowie polskiej sceny sportowej”. Po trudach sportowej rywalizacji najmłodsi uczestnicy tłumnie korzystali z możliwości malowania twarzy, zapewnionej dzięki uprzejmości Teatru Bazyl. Ponadto dla wszystkich uczniów i ich opiekunów przygotowane były gorące kiełbaski oraz słodkie drożdżówki.

Gdy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment dekoracji, zwycięzcy poszczególnych kategorii z rąk dyrektora ZSzOI, pani Alicji Dobosz oraz pana Artura Cielińskiego, otrzymali piękne szklane medale, zaprojektowane specjalnie na Igrzyska. Nie obyło się bez łez wzruszenia oraz spontanicznych przemówień zwycięzców, co tylko utwierdziło w organizatorach przekonanie o słuszności podejmowania trudu organizacji takich przedsięwzięć. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, które jest tym bardziej wyjątkowe, że wszyscy wystąpili w jednakowych, żółtych koszulkach  - prezencie od „cichego” sponsora.

Organizatorzy ( K. Babiak, K. Grabowski i A. Cieliński) przekazują ogromne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w sprawny przebieg imprezy, tj. nauczycielom wspomagającym oraz nauczycielom wychowania fizycznego, jak również naszej wspaniałej i odpowiedzialnej młodzieży ;-)