Święto Szkoły

W dniu 29 maja 2017 r.  nasza szkoła uroczyście obchodziła 24 rocznicę nadania zaszczytnego imienia ,,Orląt Lwowskich”. Rokrocznie Święto Szkoły jest szczególnym dniem, w którym uczniowie, rodzice oraz nauczyciele uczestniczą w różnych przedsięwzięciach, m. in. o charakterze sportowym, rekreacyjnym i integracyjnym. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą prowadzoną przez ks. Mariana Koźmę – proboszcza parafii p/w Matki Bożej Królowej Polski. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością byli Panie i Panowie: Andrzej Matusiewicz – poseł na Sejm RP, Grzegorz Masłyk - inspektor Wydziału Edukacji UM Przemyśla, Alicja Majka – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Jacek Mazur – przewodniczący Rady Rodziców, Stanisław Szarzyński – prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów orazczłonkowie Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z prezesem Januszem Piwińskim i byłym prezesem Stanisławem Lepszym. Licznie przybyli członkowie TMLiKP-W niezmiennie od 24 lat towarzyszą społeczności szkolnej podczas uroczystości rocznicowych.

Na terenie szkoły mili goście oraz uczniowie klas starszych wysłuchali impresji słowno–muzycznej zatytułowanej ,,Ojczyzna – miłość i pamięć”. Uczniowie pięknymi strofami poetów, tekstami prozy oraz chwytającymi za serce piosenkami wprowadzili wszystkich w nastrój zadumy i refleksji nad trudnymi dziejami naszego narodu i ogromnej odwagi młodych ludzi, którzy z poświęceniem angażowali się w walkę o niepodległość.

Tymczasem na boisku szkolnymrozpoczynał się cykliczny bieg sztafetowy tzw.,,Bieg Szesnastki”, w którym rywalizowały sztafety dziewcząt i chłopców ze wszystkich etapów edukacyjnych oraz indywidualnie uczniowie klas najmłodszych szkoły podstawowej. Wyniki były następujące:

Klasy 1-2 SP16 – chł.

1 miejsce – Kuc Franek; 2 miejsce – Grochowicz Marcel; 3 miejsce – Ulicki Szymon

Klasy 1-2 SP16 – dz.

1 miejsce –Szwedka Gloria; 2 miejsce – Zajdel Aleksandra; 3 miejsce – Michta Kornelia

Klasy 3 SP16 – chł.

1 miejsce – Mazurkiewicz Mateusz; 2 miejsce – Kowal Patryk; 3 miejsce – Chachura Jakub

Klasy 3 SP16 – dz.

1 miejsce – Janusz Wiktoria; 2 miejsce – Kuczkowska Wiktoria; 3 miejsce – Wieszczek Martyna

Klasy 4-6 SP16 – bieg sztafetowy

1 miejsce – klasa 6A; 2 miejsce – klasa 6C; 3 miejsce – klasa 5C

Klasy 1-3 G4 – bieg sztafetowy

1 miejsce – klasa 1gD; 2 miejsce – klasa 1gE; 3 miejsce – klasa 3gC.

Uczniowie mogli także sprawdzić swoje siły na rowerowym oraz sprawnościowo-zwinnościowym torze przeszkód. W szkolnej szatni tradycyjnie odbył się turniej strzelecki, podczas którego uczniowie mogli pochwalić się naprawdę dużymi umiejętnościami strzeleckimi. Główne miejsca i zasłużone nagrody zdobyli uczniowie, którzy na 100 możliwych punktów uzyskali:

I – Mikołaj Ficak 85 p.

II – Patryk Pluta 82 p.

III – Melania Husar 79 p.

IV – Oskar Gładki 79 p.

V – Wiktor Idec 76 p.

W zaciszu szkolnej czytelnitradycyjnie można było obejrzeć wystawę, tym razem pod hasłem ,,Miasta siedmiu wzgórz”, ilustrowaną pięknymi fotografiami Przemyśla i Lwowa oraz uzupełnioną ciekawą literaturą.

Kolejną imprezą, która rokrocznie odbywa się podczas święta szkoły, jest Gimnazjada, czyli „zdrowa” rywalizacja wszystkich uczniów klas pierwszych gimnazjum. Tytuł imprezy brzmiał „ERASMUS+ BABEL”, ponieważ w bieżącym roku szkoła realizuje  projekt Be-well@school.eu. Gimnazjada składała się z atrakcyjnych „zabaw nie tylko językowych”. Rywalizujący gimnazjaliści zmagali się z zadaniami, w których oprócz znajomości języków obcych musieli popisać się umiejętnościami kulinarnymi, śpiewem i tańcem. W ostatecznej klasyfikacji miejsca na podium zajęli:

I – klasa 1gd

II – klasa 1ga i 1ge

III – klasa 1gc

IV – klasa 1gb

Uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w konkursach, bawili się wesoło na wielkich, dmuchanych zjeżdżalniach i zajadali popcornem.

Uroczyste świętowanie zakończył, podobnie jak w ubiegłych latach, emocjonujący, towarzyski turniej piłki nożnej.Wysoki poziom rozgrywek pomiędzy trzema drużynami reprezentującymi społeczność szkolną odzwierciedlają wyniki:

I mecz    3:1„Rodzice i Nauczyciele’ kontra „Uczniowie”,

II mecz   4:2 „Absolwenci” kontra „Rodzice i Nauczyciele’,

III mecz  3:2 „Absolwenci” kontra „Uczniowie”.

Pogoda dopisała, humory także, najpierw było wzniośle i refleksyjnie, potem wesoło i sportowo…