Teatr „Maska” gościnny dla SP-16

zszoi w przemyślu - sp16

W dniu 17 maja klasa 4B ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu pojechała na krótką wycieczkę do Rzeszowa.

W teatrze „Maska” uczniowie obejrzeli jeden ze spektakli konkursowych  (nagrodzony wieloma nagrodami) trwającej właśnie Maskarady (Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy). „Gęś, śmierć i tulipan” to krótka historia spotkania Gęsi i Śmierci przedstawiona w niezwykle poetycki sposób i zmuszająca do przemyśleń (przeznaczona dla dzieci w wieku od 10 lat ). W zrozumieniu podjętej tematyki pomogły uczniom warsztaty prowadzone przez panią psycholog  po zakończeniu spektaklu. Dzieci brały w nich aktywny udział bardzo chętnie dzieląc się swoimi doświadczeniami i opowiadając o swoich przeżyciach związanych ze śmiercią.

Pobyt w Rzeszowie dopełniliśmy zwiedzaniem miejskich podziemi, podczas którego panowie przewodnicy bardzo ciekawie opowiadali o historii Rzeszowa.

Droga do Przemyśla minęła bardzo szybko. Wszyscy chcieli, aby wycieczka trwała dużo dłużej.