Wielki sukces uczennicy klasy DSD

W dniu 5 czerwca odbył się  IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Spacerkiem po DACH-u”, którego organizatorem jest Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Natomiast patronat naukowy objął Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. 52 uczniów z 17 szkół uczestniczących w drugim i zarazem ostatnim etapie zostało finalistami. Naszą szkołę reprezentowały, osiągając najwyższe wyniki podczas eliminacji szkolnych, uczennice klasy 2gc – Joanna Świszcz, Karolina Bijan oraz Aleksandra Goławska. Każdy uczestnik musiał wykazać się szeroką wiedzą z różnych dziedzin, aby rozwiązać zadania konkursowe.  Joasia Świszcz odniosła wielki sukces, gdyż wśród tak dużej liczby rywali okazała się być naprawdę dobrze przygotowana i znalazła się w gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu zajmując III miejsce.

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.