Złote Pasmo dla Chóru Triola

Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu

Podczas tegorocznego Konkursu Chórów Regionu Podkarpackiego, który odbył sie w Rzeszowie,  nasz Chór Triola  zdobył Złote Pasmo plasując się w przedziale 91-100 punktów. Sukcesem tym chór ugruntował swój wysoki poziom wykonawczy. W poprzednich edycjach również zdobywał złote i srebrne laury. Konkurs odbywał się w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Chóralna”.  Systematyczna i konsekwentna praca, koncentracja i chęć wspólnego poszukiwania właściwego brzmienia  pod czujnym okiem dyrygent - pani Joanny Cioch,  zadecydowała o sukcesie. W sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego nasi młodzi chórzyści przedstawili opowieść chóralną pt. „Lekcja historii”, wykonując utwory: „Legenda o smoku”, „W zielonym gaiku” – inspirowane polską muzyką ludową, oraz pieśń afrykańską z RPA: „Chachona”. Gratulacje!

Zapraszamy do obejrzenia nas na fb i yt.

https://www.youtube.com/watch?v=YR0xivuhCmU

 

Tekst zredagowała Joanna Cioch