Zakończenie roku szkolnegoNabór do szkół ponadgimnazjalnychReforma edukacjiMobireg - informacjeAkademia RodzicaSzkolne Marzeniabe well at school

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Dziennik elektroniczny w Szkole Podstawowej nr 16 w Przemyślu.

Tu znajdziesz informacje dotyczące dziennika (między innymi odzyskiwanie hasła).

II Edycja Tygodnia dla integracji

W ramach Tygodnia dla integracji, w dniach 05.06-07.06.2017r. , uczniowie ze wszystkich klas integracyjnych uczestniczyli w zajęciach plastyczno-relaksacyjnych, strzeleckich oraz warsztatach psychologicznych pt.”Empatia”.

Puławy – Dęblin – Farma Iluzji

zszoi w przemyślu - sp16

8 czerwca 2017r. o wczesnej, ale znośnej godzinie 6:45, podekscytowane klasy IGa i IGc zebrały się przed szkołą, by wyruszyć w drogę do Puław.

Po czterech godzinach jazdy, ku uciesze wszystkich uczestników, nareszcie dojechaliśmy na miejsce. Spotkaliśmy się z przewodnikiem przy pięknym Pałacu Czartoryskich, który zwiedziliśmy i przy okazji poznaliśmy ciekawą historię Izabeli Czartoryskiej i jej rodziny.

"Nasze Orlątko"

W dniu zakończenia szkoły,w piątek będzie można nabyć ostatnie w tym roku szkolnym wydanie  gazetki "Nasze Orlątko". Serdecznie zapraszamy do lektury artykułów autorstwa naszych uczniów.

Muzeum Dobranocek

SP - 16

W dniu 09 czerwca 2017 r. klasa II a wybrała się na wycieczkę klasową do Rzeszowa i Jasionki. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Dobranocek, gdzie pan przewodnik wprowadził nas w bajkowy świat animowanych postaci. Chociaż dobranocek dla dzieci nie ma już w telewizji od kilku lat wszyscy bezbłędnie rozpoznawali ich bohaterów. Po zwiedzeniu całej ekspozycji obejrzeliśmy kilka filmów animowanych- tych starszych i trochę bardziej współczesnych. Wszystkie były jednakowo wzruszające i bardzo nam się podobały.

„Pożegnanie roku szkolnego”

SP - 16

W dniu 16 czerwca klasa 5 c odwiedziła Bowling Club Japa w Przemyślu. Po krótkim zapoznaniu się z zasadami gry uczniowie rozpoczęli zawody klasowe na czterech torach. Sportowa rywalizacja trwała ponad dwie godziny. W przerwach podczas meczów zawodnicy posilali się smaczną pizzą nabierając sił do dalszej rywalizacji. Miło spędzony czas z nowymi umiejętnościami potwierdza fakt, iż warto czasami się zmierzyć z nowymi wyzwaniami.

Sukcesy uczniów klas I-III w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH

Pod koniec roku szkolnego uczniowie klas młodszych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie ZUCH, w dwóch kategoriach: wiedza zintegrowana i język angielski.

W konkursie – Wiedza zintegrowana – uczestniczyło:

- z klasy I – 3 uczniów,

- z klas II – 14 uczniów,

- z klas III – 26 uczniów.

W konkursie – Język angielski – uczestniczyło:

- z klasy I – 5 uczniów,

- z klas II – 7 uczniów,

- z klas III – 15 uczniów.

Wycieczka klasy II c do Rzeszowa

SP - 16

2 czerwca 2017 r. klasa II c wyruszyła na wycieczkę do Rzeszowa, z okazji Dnia Dziecka.

Najpierw zawitaliśmy do sklepu Majster, gdzie dzieci zwiedziły zwierzyniec. Obserwowały egzotyczne ptaki, ssaki i gady oraz wysłuchały ciekawostek o ich życiu, zaprezentowane przez przewodnika.

Następnie udaliśmy się do Jasionki koło Rzeszowa. Tam dzieci zwiedziły Port Lotniczy. Przygotowano dla nas bogatą ofertę:

- pobyt na Tarasie Widokowym - obserwacja przylotu i odlotu samolotu,

Dzień Otwarty w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu

SP - 16

25 maja 2017 r. klasy II c, III a i III b uczestniczyły w Dniu Otwartym w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu przy ul. Mickiewicza.

Dzieci miały okazję zwiedzić jednostkę, poznać sprzęt wykorzystywany w pracy przez funkcjonariuszy, a przede wszystkim ich pracę.

Najwięcej emocji wzbudził pokaz tresury psów. Uczniowie zadawali sporo pytań nt. szkolenia psów, ich rasy, przyzwyczajeń oraz więzi, jaka zachodzi pomiędzy psem a jego opiekunem.

Magiczne Ogrody

Dnia 9.06.17r.uczniowie klas III a i III c wraz z wychowawczyniami i niektórymi rodzicami wyjechali na wycieczkę do Janowca (woj.lubelskie),aby zwiedzić Magiczne Ogrody. Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkrywaliśmy bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z odwiedzonych przez nas krain rozwijała naszą wyobraźnię .

Wielki sukces uczennicy klasy DSD

W dniu 5 czerwca odbył się  IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Spacerkiem po DACH-u”, którego organizatorem jest Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu. Natomiast patronat naukowy objął Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. 52 uczniów z 17 szkół uczestniczących w drugim i zarazem ostatnim etapie zostało finalistami.

Subskrybuj Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu RSS